Elektronik Ödüller Teknoloji

Bu USB’yi kırabilene 150 bin dolar

İsviçre çakısıVictorinox tarafından geliştirilen ve tasarımı itibariyle bir İsviçre çakısından farksız olan usb  hafıza, üstün güvenlik teknolojisiyle öne çıkıyor. Üretici firma, bu usb  hafızayı kırmayı başarabilene 150 bin dolar verecek.
Merkezi İsviçre’de bulunan ve İsviçre çakılarıyla tanınan Victorinox, geliştirdiği usb  hafızayla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Görünümü tamamen İsviçre çakısına benzeyen bu hafızayı diğer benzerlerinden ayıran en önemli özelliği elbette bu değil. usb  hafızasının asla kırılamayacağını (hack’lenemeyeceğini) ifade eden Victorinox, bu usb  hafızayı kırmayı başarabilene daha önce 150 bin dolar ödül vereceğini duyurmuştu. Şirket, karşısına geçen ve bu hafızayı kırmak isteyene ise 2 saat müddet tanıyor ve karşısında bu hafızanın kırılmasını istiyor.

GÜVENLİK SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIYOR

Şirketin bu kadar kendine güvenmesinin nedeni ise bu usb hafızanın kullandığı biyometrik güvenlik teknolojisinde gizli. Kullanıcıların parmakizine bakarak içerisindeki dosyaları erişime açan hafıza, 8 ila 32 GB’lık modelleriyle dikkat çekiyor ve 256 bit şifreleme sistemini kullanıyor. İşin daha ilginci ise güvenlik kalkanının zorla kırılmaya çalışılması durumunda hafızanın koruma mekanizmasını devreye sokması ve kendini imha etmesi. Diğer bir deyişle, bu tür durumlarda hafıza içerisindeki tüm dosyaları silerek kırılsa dahi verilerin erişimini olanaksız kılıyor.

Victorinox güvenli bellek ( victorinox secure ) Bu belleği En kısa zamanda ayrıntılı bir şekilde mercek altına alıcam.. Bakalım  neyin nesiymiş..
Secure USB Memory (Güvenli USB Bellek) Bu USB’yi kırabilene 150 bin dolar (Mercek Altında)

1 Comment

Yorum yap :)